Eğitim Faaliyetleri Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Devam Ediyor

20 Mart 2020

   Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında; Ticaret Bakanlığı Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim faaliyetleri 16 Mart 2020 tarihinden itibaren “Uzaktan Eğitim” yönetimiyle yapılmaya başlandı.
 
   Bu kapsamda gümrük idarelerinde çalışan personelin Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) tehlikelere yönelik müdahale gücünü arttırmak amacıyla, Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli için 17 Mart 2020 tarihinde Uzaktan KBRN Eğitimi düzenlendi. İki ayrı grupta yapılan eğitime 96 personel katıldı.
 
   Ticaret Bakanlığı birimlerinin kendi bünyelerinde gerçekleştirdikleri eğitim faaliyetlerinin eşgüdümlü bir şekilde yapılabilmesi için Personel Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan Eğitim Yönetim Sistemi’nden (EYS) istenilen verimin elde edilebilmesi amacıyla; 12 grup olarak planlanan programın son iki oturumu uzaktan eğitim yöntemiyle tamamlanacak. İlk 10 programına toplam 200 personelin katıldığı programın 19 Mart’ta başlayacak olan uzaktan eğitim kısmına 58 personel katılacak.
 
   Ayrıca Ticaret İl Müdürlüklerinde görevli yaklaşık 400 personele; fiyat etiketi, indirimli satışlar, haksız fiyat artışları, garanti belgesi, Türkçe tanıtma ve kullanma kılavuzu, satış sonrası hizmetler, iş yeri dışında satışlar, ticari reklam ve ilanlar, tüketici sözleşmeleri ve idari para cezaları konularına ilişkin bilgi ve becerilerinin artırılması amacıyla, 19 -20 Mart tarihlerinde 4 farklı grupta uzaktan eğitim yöntemi ve sanal sınıf aracılığıyla Mevzuat Eğitimi yapılacaktır.