Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı

         Mustafa CİHANGİROĞLU                
  Eğitim ve Yayın Dairesi Başkan V.

  İletişim:
  (312) 398 20 70
  m.cihangiroglu@gtb.gov.tr

 


      1963 Yozgat doğumludur. İlk orta ve lise eğitimini Yozgat/Yerköy’de tamamladıktan sonra sırasıyla; 1988 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Coğrafya bölümünden ve 1992 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Sosyal Bilimler Öğretiminden mezun olmuştur.
      İş hayatına özel sektörde başlayan Mustafa CİHANGİROĞLU, gıda sektöründe koordinatör yardımcılığı, basım ve yayım sektöründe müfettişlik yapmıştır.
      Kamu hizmetine ilk kez, Milli Eğitim Bakanlığı’nda, “sınıf öğretmeni”  olarak adım atan CİHANGİROĞLU, daha sonra aynı Bakanlıkta “Uzman Coğrafya öğretmeni” olarak görev yapmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nda ki hizmeti sırasında, Eğitimi Araştırma Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) komisyon üyesi olarak çalışan CİHANGİROĞLU, kamu hizmetine, TBMM’de 21 ve 26. Dönemler arasında “Danışman”  olarak devam etmiştir. Buradaki görevi sırasında eğitim ve gençlikle ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik çalışmalarda bulunmuştur.
      Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapan CİHANGİROĞLU, 07 Mayıs 2018 tarihinde Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’na birim amiri olarak atanmıştır.
      Resim - ağaç oyma - cam işleme ve rölyef sanatçısı olan CİHANGİROĞLU’nun çalışmaları, yurtdışı ve yurt içinde sergilenmiştir.
      Mustafa CİHANGİROĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.